fbpx

5 powodów, by pojechać do Kanady

Kanada to drugie największe państwo świat. Zachwyca dziką przyrodą, nowoczesnymi miastami i mieszanką kultur. Dlaczego warto wybrać się właśnie do Kanady? Oto 5 powodów!

Kanada to drugie największe państwo świata. Zachwyca dziką przyrodą, nowoczesnymi miastami i mieszanką kultur. Złapie za serce szczególnie tych, wrażliwych na piękno natury i majestatyczność gór, na których widok na prawdę można się wzruszyć. Dlaczego warto wybrać się właśnie do Kanady? Oto 5 powodów!

Przyroda

Fauna Kanady to głównie polodowcowe góry i jeziora, pełno tu zielonych lasów. Alberta to region, do którego warto się wybrać, w szczególności do Parku Narodowego Banff, który w 1984r został wpisany na listę UNESCO, by poznać dziką przyrodę północy. W Moraine Lake, który zasilany jest przez lodowiec, możesz popływać kajakiem by być jeszcze bliżej natury. Gwarantujemy, że jego kolor Cię zachwyci i pozostanie w pamięci jako jeden z cudów natury!

Moraine lake

Peyto Lake

Jeżeli kiedykolwiek marzyłeś o tym, by poczuć się jak na Antarktydzie, masz szanse odwiedzając lodowiec Athabacsa.  Widząc pejzaż gór lodowych poczujesz ogromną siłę natury.

Wodospad Niagara to obowiązkowa atrakcja turystyczna, mocno skomercjalizowana. Trudno poczuć tę siłę tak jak na Iguazu w Argentynie. Mimo wielu odwiedzających i popularności tego miejsca, warto zobaczyć wodospad z bliska – z tej strony jest jeszcze potężniejszy niż po amerykańskiej.

W Kanadzie są prawdziwe 4 pory roku – jednak trzeba tutaj lubić zimę, ponieważ temperatury potrafią spaść nawet do -40 stopni C (w centralnej części w kraju, na północy temperatury są jeszcze niższe).

Będąc w Parkach Narodowych w Kanadzie nie trudno spotkać grizzly czy czarnego niedźwiedzia – to spotkanie może być na prawdę ekscytujące, jednak lepiej aby doszło do niego zza okna samochodu lub z dużej odległości. Z bliska natomiast, w mieście Victoria, organizowane są wycieczki morskie na kanadyjskim Pacyfiku, podczas którego mamy okazję zobaczyć orki.

Podróż koleją

Ponieważ w Kanadzie odległości między miastami są nieproporcjonalnie większe niż w Europie, w podróż warto wybrać się samochodem przez autostradę trans-kanadyjską. Z okna samochodu będziemy mogli także podziwiać krajobrazy – droga prowadzi przez wszystkie najpiękniejsze miejsca. My podróżowaliśmy przez autostradę ale ciekawą alternatywą jest podróż pociągiem – choć droższa niż samochodem czy autobusem, gwarantuje nam niesamowite widoki przez całą drogę. Kolej ta, zwana „ekspresem polarnym”, prowadzi od wschodu na zachód Kanady. Szczególne przeżycia może zapewnić wschód słońca w wagonie ze szklanym dachem, naszym marzeniem jest to zobaczyć na żywo!

Syrop klonowy

Podawany prawie do wszystkich dań, podobno w Kanadzie smakuje najlepiej! Musimy przyznać, że nie jesteśmy zwolennikami słodyczy, ale pancakes z syropem klonowym to śniadaniowa pozycja obowiązkowa 🙂 Produkowany głównie w prowincji Quebec, jest mniej kaloryczny niż miód i nie zawiera żadnych konserwantów. Swój charakterystyczny smak zawdzięcza trzem rodzajom klonu oraz odpowiedniemu procesowi, w wyniku którego jest wytwarzany.

Nowoczesne miasta

Vancuver to jedno z najpiękniejszych miast świata – i to nie jest tylko nasze spostrzeżenie! Łączy w sobie dokładnie to, co najlepsze – francuskie kawiarnie, minimalistyczny design, inspirujące przestrzenie. Będąc w tym mieście koniecznie musicie odwiedzić dzielnice Gastown i artystyczny półwysep Granville.

Pełnym sztuki miastem Kanady jest Montreal. Ponad 70% ludności mówi tu po francusku! Jest to drugie co do wielkości francusko-języczne miasto na świecie, zaraz po Paryżu. Ogromne ilości francuskich restauracji z pysznym jedzeniem, liczne muzea i piękna architektura – to wszystko można zwiedzić w Montrealu.

Ponieważ Quebec to najstarsze miasto Kanady, warto tu przyjrzeć się zabytkom. Najlepiej zwiedza się je pieszo, by bardziej docenić urok zabytkowej architektury. Znajduje się tu jeden z najpiękniejszych hoteli na świecie – i najbardziej znany w Quebec – Hotel Fairmont Le Chateau Frontenac.

Toronto to największe i jedno z najbardziej turystycznych miast Kanady. To metropolia w wielu aspektach przypominająca Manhattan.  Aby obejrzeć piękną panoramę miasta warto wybrać się na szczyt CN Tower – budowla ta jest jednym z głównych symboli Toronto. Ciekawostką dotyczącą tego miasta jest to, że posiada ono system przejść podziemnych pod całym miastem!

Przyjaźni tubylcy

Przez to, że w Kanadzie ścierają się głównie dwie kultury – francuska i angielska, ludzie tutaj są bardzo otwarci. Zawsze możesz liczyć na ich pomoc, są przyjaźni i pozytywnie nastawieni. Mieszka tu także dużo przedstawicieli innych narodowości, jednak Kanada, w porównaniu do swojej powierzchni posiada niewielu mieszkańców, bo tylko niecałe 40mln. Gwarantujemy, że tutaj z Francuzem naprawdę dogadasz się po angielsku!

do Góry