fbpx

Samorozwój: Jak każdego dnia budzić się zmotywowanym?

Jak każdego dnia budzić się zmotywowanym? Powiedzmy sobie szczerze: o ile znalezienie odpowiedniej motywacji do działania to jedno, utrzymanie jej na takim samym, wysokim poziomie jak na początku zdaje się być o wiele trudniejsze. A przecież każdy z nas ma lepsze i gorsze dni – od optymizmu i zapału po chwile zwątpienia i znudzenie. I chociaż takie huśtawki nie zdarzają się często, warto opracować oraz wcielić w życie skuteczną strategię, która pozwoli nam każdego dnia budzić się zmotywowanym. Myślicie, że to niemożliwe? Koniecznie przeczytajcie i wypróbujcie 20 sposobów, które pomogą wam z energią zacząć każdy dzień, a co za tym idzie – będą przybliżać was do ustalonych celów.

Sposoby aby każdego dnia budzić się zmotywowanym, dziewczyna czyta

Sposoby aby każdego dnia budzić się zmotywowanym:

1. Zakoduj i wizualizuj swoje największe marzenia przez minutę tuż po przebudzeniu. 

Nie jest tajemnicą, że nasz mózg stale potrzebuje by przypominać mu, czego oczekujemy od życia. Zakodowanie naszych celów w pamięci jest niezwykle istotne, ponieważ to co skutecznie wizualizujemy w naszej głowie, wkrótce staje się rzeczywistością.

2. Skup się na tym, co musisz zrobić danego dnia.

Poranki to czas, kiedy musimy zmierzyć się z całym nadchodzącym dniem, nierzadko pełnym wielu zadań oraz wyzwań. Ogrom rzeczy, które musimy zrobić sprawia, że możesz czuć się przytłoczona i zniechęcona na samą myśl o wstaniu z łóżka. Ważne, byś uświadomiła sobie, że to, co zrobisz dzisiaj doprowadzi Cię do celu kilka lat później – zaplanuj więc skrupulatnie swój cel, podziel go na etapy i dąż do niego małymi krokami. Kształtowanie właściwych nawyków powróci motywację życiową.

3. Ćwicz i rozciągaj się każdego poranka.

To udowodnione naukowo, że regularne ćwiczenia wspomagają produkcję dopaminy, która jest odpowiedzialna za poczucie szczęścia. Dzięki codziennym, porannym ćwiczeniom magiczna tabletka szczęścia nie będzie Ci już potrzebna. Dodatkowo, w bonusie otrzymasz nienaganną sylwetkę!

4. Ćwicz dyscyplinę, która pomoże Ci przejść przez wszystkie zadania.

Internet i social media codziennie zalewają nas mnóstwem niepotrzebnych informacji, które zajmują nasz cenny czas. Staraj się dyscyplinować tak, by ustalić własne priorytety i skupić na tym, co powinnaś zrobić na początku. Wycisz telefon i wyloguj się z mediów społecznościowych.

5. Rób regularne przerwy.

Nie jesteśmy maszynami i każdy z nas potrzebuje chwili wytchnienia, by móc funkcjonować z zapałem na pełnych obrotach. Dlatego tak niezwykle ważne, by robić regularne, kilkuminutowe  przerwy pomiędzy pół godzinną pracą. Ustaw się na pracę z absolutnym zaangażowaniem przez 20 minut- kolejne 10 zostaw na wyciszenie, przerwę na kawę czy spacer.

Jak każdego dnia budzić się zmotywowanym?

6. Zadzwoń do przyjaciół i rodziny by podzielić się wrażeniami.

Nawet, gdy wszystko co robimy wymaga stuprocentowego skupienia, ważne, by móc polegać na najbliższych, którzy doskonale rozumieją nasze troski. Ludzie jak wiadomo są stworzeniami społecznymi, dla których kontakt z drugim człowiekiem jest niezwykle istotny- by go utrzymywać, potrzebna jest rozmowa.

7. Za każdym razem staraj się dostrzegać swoje mocne strony.

Zwracanie uwagi na własne zalety pomaga budować pewność siebie, co jest niezwykle ważne szczególnie w tedy, kiedy jej nam brakuje bądź kiedy mamy problem z samooceną. Udowodniono, że ludzie, którzy mają wysokie mniemanie na swój temat, prezentują się z jak najlepszej strony. Nie musisz się tak czuć- wystarczy, że będziesz tylko sprawiać wrażenie pewnej siebie do czasu, aż naprawdę uwierzysz w siebie!

8. Planuj i wyjeżdżaj na krótkie wycieczki za granicę przynajmniej kilka razy w roku.

Podróże kształcą i otwierają nas na innych ludzi. Krótkie podróże są niezwykle ważne wówczas, gdy przeżywasz w życiu ciężkie chwile- to one pozwalają całkowicie wyciszyć umysł , odnaleźć sens życia i uczą jak pokonywać przeciwności losu przekuwając je w działanie i sukces.

9. Stale się rozwijaj.

Nasz mózg nie lubi nudy. Stały rozwój, stawianie sobie nowych celów i ich skrupulatne osiąganie, próbowanie nowych rzeczy to bodźce, które są niezwykle potrzebne by uczynić nasze życie szczęśliwym. Wyjdź z własnej strefy komfortu i zrób to, na co zawsze miałaś ochotę, co zawsze odkładałaś na później, bądź co do tej pory wydawało się poza twoim zasięgiem. Będziesz zaskoczona, jaką frajdę przyniesie Ci pokonywanie własnych słabości i jak uskrzydli do działania spełnianie chociażby najdrobniejszych marzeń.

10. Zacznij prowadzić bloga i dziel się swoimi odkryciami ze światem.

Największą satysfakcję ze spełniania marzeń mamy wówczas, gdy możemy dzielić się naszą radością z innymi ludźmi. Nic tak nie cieszy jak pozytywny feedback od ludzi, którym mogliśmy pomóc, dzieląc się osobistymi doświadczeniami.

jak budzić się zmotywowanym

11. Spędzaj godzinę dziennie na zdobywaniu nowych umiejętności.

Nauka języka, kurs nurkowania, dodatkowe studia. Nauka nowych rzeczy sprawia, że stajesz się wartościowym człowiekiem nie tylko w oczach innych, ale przede wszystkim własnych. Im więcej jesteś w stanie zaoferować ludziom, budujesz swoją wartość nie tylko na rynku pracy, ale zwiększasz tym samym pewność siebie i swoją samoocenę.

12. Staraj się dawać więcej, niż otrzymujesz.

Należysz do grona  osób, które wolą sprawiać radość innym i obdarowywać ich prezentami o wiele bardziej, niż je przyjmować? To dobrze, bo prawdziwe szczęście wyzwala w nas stawianie sobie za priorytet uszczęśliwiania innych. Dzięki temu Twoje życie jest o wiele bardziej satysfakcjonujące i dostrzegasz w życiu więcej pozytywów.

13. Zacznij poznawać nowych ludzi i rozmawiać z nieznajomymi.

Pokonuj nieśmiałość i bądź otwarta na innych ludzi. Każdego dnia jesteśmy tak zajęci własnymi obowiązkami, że zapominamy o obecności i nawiązywaniu nowych kontaktów z ludźmi. Rozmawiaj z nowo poznanymi osobami gdziekolwiek jesteś: w metrze, na przystankach, ulicy.

14. Bierz przykład z ludzi, którzy osiągnęli podobne cele do Twoich.

Bez względu na to jakie cele i marzenia masz, zawsze łatwiej jest do nich dążyć mając za przykład realną osobę, która może się już pochwalić ich spełnieniem. Odnajdź w swoim środowisku takich ludzi i otaczaj się nimi. Jeżeli to niemożliwe, poszukaj ich w książkach, Internecie, na blogach i ucz się od nich jak osiągnąć sukces.

kształtowanie właściwych nawyków

15. Spędzaj kilka godzin dziennie na zabawie i odpoczynku.

Czy wiedzieliście, że nic tak nie wyzwala kreatywności jak lenistwo i słodkie nic nie robienie? Skupianie się cały czas na pracy nie jest najlepszym pomysłem i może prowadzić jedynie do wypalenia zawodowego.

16. Skup się na stworzeniu balansu w życiu.

Jeśli całą swoją energię i czas poświęcisz jednej rzeczy, zwiększasz ryzyko zranienia własnej tożsamości w sytuacji, kiedy utracisz to, na co tak ciężko pracowałaś. Stwórz i zaplanuj balans pomiędzy rzeczami, które kochasz tak, by zawsze mieć alternatywę i po utracie jednej z nich nie zostać z niczym.

17. Rób rzeczy które Cię przerażają i nie są dla Ciebie komfortowe.

Brzmi absurdalnie? Możliwe, ale to naprawdę działa! Nie bój się życia na krawędzi. Dopóki jest to bezpieczne dla ciała i psychiki- podejmuj ryzyko. O wiele przyjemniejsze jest wychodzenie z własnej strefy komfortu i doświadczanie nowych, ekscytujących rzeczy w życiu, które ma nam przecież tyle do zaoferowania!

18. Naucz się jak sprzedawać i reklamować siebie.

Wskazówką- klucz której doświadczamy w życiu? Ludzie, którzy reklamują i sprzedają swój wizerunek poprzez efektywną komunikację, osiągają sukcesy i mają w życiu o wiele więcej możliwości. Możesz mieć zdolności i odpowiednie umiejętności, ale dopóki nie nauczysz się ich odpowiednio reklamować i promować, nikt nie będzie wiedział o Twoim istnieniu.

19. Stwórz grupę, z którą będziesz dzielić pomysły.

Poszukaj wokół siebie ludzi, którzy mają podobne cele i wyznają takie same wartości w życiu. Stąpanie jedną ścieżką prosto do sukcesu nie musi wcale okazać się samotną podróżą. Poczucie, że masz przy sobie ludzi, którzy obierają ten sam cel uczyni Twoją wędrówkę łatwiejszą i pomoże w znajdywaniu na nowo motywacji.

20. Nie bierz życia zbyt na poważnie.

Ostatnia i najważniejsza wskazówka. Żyjemy tylko raz i nigdy nie będziemy w tym samym miejscu, w którym obecnie jesteśmy ponownie. Podejmując codzienne decyzje i otwierając oczy każdego ranka warto to sobie uświadomić. I o ile osiąganie celów w życiu jest niezwykle ważne, ostatecznie ono i tak przemija i nie jest wieczne. Naucz się doceniać najdrobniejsze rzeczy i czerpać radość z każdej chwili.

 

Przeczytaj:

Dlaczego tak trudno jest znaleźć życiowy cel? 

do Góry