fbpx

Jak zmienić swoje życie? 12 pomysłów!

Jak zmienić swoje życie? W życiu każdego z nas przychodzi taki moment, kiedy czujemy, że coś nie gra. Wydaje nam się, że prowadzimy normalne życie, okazuje się jednak, że tak na prawdę nie jesteśmy szczęśliwi. To doskonały moment na to, aby zadać sobie pytanie co tak na prawdę jest dla mnie ważne, co mnie uszczęśliwia lub nie, i jak mogę to zmienić.

Jak zmienić swoje życie:

Miej duże pomysły, działaj małymi krokami.

Chcesz zarabiać więcej, zmienić życie ludzi, a może w końcu dostać wymarzoną pracę? Nigdy nie pozwól by cokolwiek Cię powstrzymało. Nie masz nic do stracenia, jednak nie stawiaj wszystkiego na jedną kartę, działaj małymi krokami.

Problemy są tylko pytaniem bez odpowiedzi, które dopiero musisz znaleźć.

Często ludzie wpadają w panikę gdy spotykają na swojej drodze pewne problemy. Pamiętaj, że to są pytania, które musisz sobie zadać i na nie odpowiedzieć, to je rozwiąże. Bądź spokojny i przemyśl odpowiedź, to pomoże znaleźć Ci wyjście z każdej sytuacji.

Buduj relacje na trwałym fundamencie.

Postawą wszystkich relacji powinna być miłość, szacunek, wsparcie i zaufanie. Przemyśl, czy na pewno Twoje relacje nie są stworzone na sztucznych potrzebach jak pieniądze, strach przed samotnością, atencja.

Jak zmienić swoje życie?

Nic w życiu nie jest za darmo.

Bez względu na to jak i gdzie żyjesz, zawsze za coś płacisz, nie zawsze pieniędzmi – często swoim czasem, który jest najcenniejszą rzeczą, jaką masz. Życie jest biznesem a mądrzy biznesmeni wykorzystują swoje zasoby w odpowiedni sposób. Bądź racjonalny – nigdy nie marnuj swoich zasobów, w szczególności czasu.

Nigdy nie bój się podejmowania decyzji. 

Odkładanie, czekanie, brak wiary we własne siły – to wszystko nie jest użyteczne i nie ułatwia nam życia. Staraj się podejmować decyzje szybciej ale nie z zamkniętymi oczami – przemyśl za i przeciw i podejmij decyzje.

Produktywność daje wyniki.

Jeżeli chcesz zmienić swoje życie, pamiętaj że najprostszą drogą jest praca. Wykonuj zadania od początku do końca, i tylko wtedy przejdź do następnej rzeczy, to sprawi, że będziesz bardziej produktywny. Samokontrola i chęć osiągnięcia celu to cechy które na pewno Ci pomogą.

Jeżeli chcesz poprawić swoją pewność siebie, popraw umiejętności.

Jeżeli nie wierzysz w siebie – nie szukaj pewności w pustych słowach a skoncentruj się na nauce i zdobywaniu umiejętności. Widząc wyniki, Twoja pewność siebie będzie rosła każdego dnia. Znajdź coś, co sprawia Ci przyjemność i stań się w tym najlepszy na świecie.

 

Jak zmienić swoje życie? 12 pomysłów!


Doceń innych.

Jesteśmy istotami stadnymi, sami – umieramy wcześniej. Bezapelacyjnie potrzebujemy innych do tego, by żyć. Komfort bycia z kimś blisko daje wsparcie i poczucie ważności, które działa w dwie strony. Często zaniedbujemy swoich znajomych, kiedy mamy coraz więcej obowiązków a mniej czasu, mimo to warto dbać dalej o wspólne połączenie i podtrzymywać relacje.

Nie wierz we wszystko co widzisz. 

Żyjemy w czasach #spójrznamnie, kiedy każdy chce być sławny i robi wszystko, aby nadążyć za światem. Nie wierz we wszystko co wyświetla się na Twoim feedzie na Instagramie, Facebooku czy Youtube, ponieważ jest to tylko jakiś wycinek rzeczywistości, którym chwalą się inni. Każdy człowiek ma w swoim życiu złe chwile,  tylko na portalu społecznościowym pokazujemy najlepsze jego strony, czasami nawet dodatkowo je kreując.

Naucz się kochać krytykę.

Krytyka to bardzo dobra lekcja, za którą musimy być wdzięczni. Jeżeli ktoś poświęca nam czas poddając pod krytykę nas, naszą pracę, nasze usługi powinniśmy wysłuchać go i zrobić sobie własny rachunek sumienia. Jeżeli krytyka ta nie jest konstruktywna może to wywołać w nas złość – co też jest dobre bo daje motywacje do działania i pokazania komuś, że się mylił. Pamiętaj, by przyjmować krytykę jak mistrz, który wciąż się uczy.

Jeżeli nie dbasz o swoje ciało, nie dbasz o nic.

Samokontrola, zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna powinno towarzyszyć Ci każdego dnia i stać się trybem Twojego życia, a nie chwilowym zrywem do zmiany, jeżeli chcesz zmienić swoje życie. Traktuj sobie ciało z szacunkiem, dbaj o to, co do niego wkładasz, możesz dzięki temu lepiej nad nim zapanować i bardziej je poznać, tak, by ułatwiało Ci życie, a nie sprawiało, że czujesz się ograniczony, na przykład przez choroby.

Szczęście jest wyborem.

Każdy z nas pragnie szczęścia – mimo to powtarzamy sobie wciąż, że dotyczy to kogoś innego a nie nas samych. Musimy nauczyć się żyć tu i teraz, czerpać z tego co mamy, doceniać i cieszyć się małymi rzeczami. Prawdziwym szczęściem jest teraźniejszość.

do Góry