fbpx

Najpiękniejsze miejsca na świecie. Część 1. 

Każdy z nas marzy o podróży, dlatego zawsze gdy tylko mamy możliwość ruszamy w drogę. Zwiedzanie świata stwarza szansę nie tylko poznania innych kultur, piękna natury, czy dostrzeżenia różnorodności w ludziach, ale także wywołuje w człowieku poczucie szczęścia, a to już udowodnili naukowcy! Wybraliśmy 5 najpiękniejszych miejsc na ziemi, które robią wrażenie! I jeżeli będzie Wam to po drodze, polecamy odwiedzić, albo po prostu umieścić je na swoim #mustsee list.

 

Najpiękniejsze miejsca na świecie, Bora Bora

Najpiękniejsze miejsca na świecie:

Bora-Bora – wyspa na Oceanie Spokojnym w Polinezji Francuskiej. Słynna z tego, że tu odpoczywają gwiazdy Holywood i nie tylko. To zakątek, który znajduje się w strefie odległej od pozostałej części świata. Nawet na mapie trudno zlokalizować poszczególne wyspy, bo są tak małe, a jednak przepiękne. Dlatego koniecznie trzeba zobaczyć to miejsce przynajmniej raz w życiu. Chociaż na Bora-Bora nie ma większych atrakcji, to można tu podziwiać unikalny krajobraz, poleżeć na plaży i łapać promienie słońca i oczywiście nurkować i podziwiać świat podwodny – lokalne ryby i rafę koralową. 

Najpiękniejsze miejsca na świecie, Lefkada

Lefkada – wyspa na morzu Jońskim położona u zachodnich wybrzeży Grecji. Sam lot zajmuje niewiele czasu, a już na miejscu czekają na turystów przepiękne plaże. Jedna z nich – Porto Katsiki tak urzeka, że na długo pozostanie w pamięci. Woda ma tak niesamowity turkusowy odcień, że nie można od niej oderwać wzroku. I oczywiście, całość dopełnia greckie pyszne jedzenie. 

Santorini

Na samo słowo Santorini reagujemy skojarzeniem białych domków ułożonych spadziście w stronę Morza Egejskiego. Wszystkie wykute są w skałach. By odkryć unikalne piękno tej wyspy, koniecznie udaj na spacery wąskimi uliczkami i przyjrzy się niebieskim kopułom kościołów. Urocze kawiarnie najczęściej ulokowane są na dachu, malutkie liczne baseny sprawiają wrażenie „stapiających się” z architekturą i krajobrazem. Po całym dniu atrakcji nie zapomnij zajrzeć na czarną plażę. Santorini jest jednym z tych zakątków świata, które chociaż raz w życiu warto zobaczyć. 

Najpiękniejsze miejsca na świecie.

 

Wodospad Iguazu Argentyna

Wodospad Iguazu  – znajduje się na granicy argentyńsko-brazylijskiej. 80% obszaru wodospadu jest na terytorium Argentyny, natomiast pozostałe 20% na obszarze Brazylii. Mieszkańcy tego obszaru porównują samo miejsce, na którym znajdują się liczne wodospady do teatru, scenę stanowi Argentyna, a krzesła umieszczono po stronie Brazylii. I taka jest prawda! To właśnie w Brazylii możemy podziwiać najpiękniejszy widok wodospadów Iguazu. Prawdziwy cud natury. 

 

Park Narodowy Banff Kanada

Park Narodowy Banff położony w południowo-zachodniej części prowincji Alberta w Kanadzie. Samo miejsce fascynuje turystów bogactwem natury, niepowtarzalnym krajobrazem, złożeniem kontrastów – gór położonych w sąsiedztwie z jeziorami, a mgły tworzą magiczną atmosferę. Urzeka także architektura i dwa hotele Banff Hotel Fairmont Banff Springs oraz Chateau Lake Louise przypominające zamki. Tam koniecznie musicie znaleźć czas na spacery nad jeziorami Louise i  Moraine.

 

Hotel Design w Paryżu. Co wybrać?

 

do Góry