fbpx
Dlaczego powinieneś być wdzięczny

Dlaczego powinieneś być wdzięczny?

Dlaczego powinieneś być wdzięczny? Każdy z nas zna to uczucie, kiedy myśli, że  posiada za mało lub niewystarczająco „rzeczy”, a sąsiad czy przyjaciel ma wszystko. Zapominamy o tym, że w życiu szczęśliwy jest nie ten, który posiada jak najwięcej, ale ten kto potrafi cieszyć się tym, co ma i jest za to wdzięczny. Tak często skupiamy się na naszych „brakach”, że zapominamy zwrócić uwagę na to, co już otrzymaliśmy od życia. 

Oto dlaczego powinieneś być wdzięczny, nawet jeśli nie masz wszystkiego w życiu:

1. Żyjesz

Twoje życie jest darem. Zamiast narzekać na swoje problemy lub skomleć o tym, czego nie masz, spróbuj poświęcić chwilę na głębszą refleksję. Masz szczęście, że możesz oddychać i być częścią tego świata. Bądź wdzięczny za sam fakt, że żyjesz i wciąż masz okazję, aby coś się wydarzyło lub, aby spełniły się Twoje marzenia. Żyj dziś tak, jakby to był Twój ostatni dzień i nie marnuj swojego życia na negatywne zachowania. 

2. Jesteś zdrowy

Bądź wdzięczny za bycie zdrowym. Nie masz żadnej wymówki, by nie pracować tak intensywnie, aby osiągnąć swoje cele w życiu. Jesteś w stanie zrobić wszystko, o czym marzysz, Twój umysł nie zna granic. Są osoby, które nie mają takich możliwości, bo nie mogą robić wielu rzeczy samodzielnie, albo nie mają zbyt wiele czasu na tym świecie… 

3. Masz rodzinę i przyjaciół

Od czasu do czasu możesz mieć spory z rodziną lub przyjaciółmi, ale przynajmniej ich masz. Niektórzy ludzie nie mają na kim polegać. Wiodą życie samotnie. 

4. Masz przywilej cieszyć się życiem

Otrzymujesz najnowsze gadżety, jeździsz na wakacje i spędzasz czas ze znajomymi, podczas gdy niektórzy ludzie nie mogą sobie pozwolić na zakup posiłku. Nie każdy ma ten sam przywilej cieszenia się tymi małymi luksusami, a jednak wciąż narzekamy na nasze życie. 

5. Masz dach nad głową

Można by pomyśleć, że to żaden luksus, ale niektórzy ludzie nie mogą nawet pozwolić sobie na wynajęcie pokoju. Widzimy bezdomnych na ulicach, ale nie zwracamy na nich większej uwagi. Ale wyobraź sobie, że jesteś w ich butach…

6. I to nie jest prawda, że inni mają lepiej…

To, co widzisz, nie zawsze jest całą prawdą. Ludzie zwykle pokazują w mediach społecznościowych swoją najlepszą stronę. Publikują ładne zdjęcia i dzielą się swoimi niesamowitymi przeżyciami, ale nie podkreślają żadnych nieszczęśliwych wypadków, które mieli. Możesz pomyśleć, że niektórzy są szczęśliwi i posiadają dosłownie wszystko, czego tylko chcą, ale pamiętaj, że każdy ma w życiu własne troski i problemy z którymi się zmaga. Nic nie jest doskonałe, więc bądź wdzięczny za to, co masz. 

 

Jak zaakceptować siebie? 4 sposoby!

do Góry