fbpx
Jak zwiększyć swoją pewność siebie?

Jak zwiększyć swoją pewność siebie?

Posiadasz w sobie potencjał, aby osiągnąć to, czego pragniesz w życiu. Wszystko, czego potrzebujesz, to tak naprawdę odrobina pewności siebie, aby zacząć. Kiedy już wystartujesz, nikt Ciebie nie powstrzyma. Jednak każdy z nas ma w sobie kilku wewnętrznych wrogów, którzy mogą szybko utrudnić działanie. Jak zwiększyć swoją pewność siebie? Sprawdź, czy rozpoznajesz któregoś z tych 7 „zabójców zaufania” w swoim życiu. Jeśli tak, musisz je zmiażdżyć. Od tego zależy Twoja przyszłość!

1.Ciągłe przemyślenia. 

Jeden z najgorszych wrogów zaufania. Przekręca sprawy, sprawia, że ​​się martwisz i, że ​​wszystko wydaje się o wiele gorsze niż jest w rzeczywistości. Kiedy przestaniesz się zastanawiać, zdziwisz się, że większość z tych problemów nie istnieje.

2. Mówienie sobie, że nie jesteś wystarczająco mądry. 

Aby odzyskać utraconą pewność, musisz utwierdzić w sobie przekonanie: „Jestem wystarczająco inteligentny, by odnieść sukces. Posiadam wystarczającą wiedzę, a jeśli jeszcze nie opanowałem jakiejś dziedziny, nauczę się jej”. Każdy z nas ma wiedzę w jakieś sferze. 

3. Jesteś otoczony przez negatywnych ludzi.

Niektórzy uważają, że bycie samotnym jest złe, ale bycie otoczonym przez niewłaściwych ludzi – a szczególnie przez negatywnych – jest jeszcze gorsze. Negatywni myśliciele nigdy Tobie nie pomogą, więc trzymaj się od nich z dala.

Jak zwiększyć swoją pewność siebie?

4. Życie w przeszłości. 

Wszyscy na pewno podjęliśmy w życiu jakieś decyzje, które chcielibyśmy cofnąć, gdybyśmy mieli taki wybór. Często porównujemy teraźniejszość do przeszłości, która na jej tle wydaje się blada, albo negatywne doświadczenia sprawiają, że nie możemy zrobić kroku naprzód. Istotne jest, aby żyć tu i teraz. Nie można zmienić przeszłości, dlatego lepiej czerpać siłę i nadzieję na to, że zawsze można pokierować swoim życiem lepiej.

5. Liczenie swoich porażek. 

Wszyscy czasem zawodzimy – niektórzy bardziej niż inni. Ale to nie znaczy, że jesteś mniej inteligentny czy dobry.

6. Porównywanie się z innymi. 

Nigdy nie uwierzysz w siebie jeśli będziesz porównywać siebie z innymi. Bycie życzliwym i wiernym wobec tego, kim jesteś jest równie ważne dla Twoich unikalnych myśli, idei, działań i przekonań, jak traktowanie drugiej osoby.

7. Bycie niewdzięcznym. 

Wdzięczność pozwala skupić się na tym, co masz, zamiast na brakach. Daje ci pewność, że docenisz to, co cię otacza i zwrócisz uwagę na szczegóły, które możesz przeoczyć. Za każdym razem, gdy potrzebujesz spojrzeć pozytywnie na swoje życie, pomyśl o tych wspaniałych rzeczach, które masz.

do Góry