fbpx
JAK SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA?

JAK SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA?

O czym marzysz? Prowadzić własny biznes? Podróżować po świecie, a może zmienić zawód wbrew temu, co studiowałeś? Może ukończyłeś medycynę, a marzysz o zawodzie dziennikarza? To wszystko jest do zrealizowania i mogłyby stać się rzeczywistością. Wystarczy właściwe planowanie krok po kroku i praca, a czasami nawet tylko odwaga. Nie musisz już więcej spoglądać na upływający czas i na to, że nic się w Twoim życiu się nie zmieniło. Nigdy nie będzie idealnego momentu, aby zacząć spełniać swoje marzenia. Po prostu zacznij teraz, wykonując te kilka kroków:

JAK SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA:

Wyraźnie określ swoje marzenia.

Najlepiej opisz to swoim notesie. Im bardziej konkretnie możesz wymienić swoje marzenia, tym łatwiej będzie wytyczyć ścieżkę do osiągnięcia tego celu. Ważne, żeby to o czym marzysz, było w 100% Twoim marzeniem, a nie np. rodziców, czy partnera. Nie ma rzeczy niemożliwych dla tych, którzy szczerze dążą do swoich marzeń, bez względu na to, jak szalone mogą się wydawać na pierwszy rzut oka.

Spójrz strachu w oczy.

Gdy już zdefiniujemy swój cel/marzenia możemy poczuć strach. Nie pozwól, aby on cię sparaliżował. Gdy tylko poczujesz lęk, rozpoznaj go, a potem zadaj sobie następujące pytanie: Co jest gorsze? Czy bać się spełniać swoje marzenia i ciągle nosić je „w sobie”, czy podjąć odważny krok i w końcu zacząć działać?

Zbuduj plan.

Jasność, zaangażowanie, inspiracja i wiedza pomogą Ci w osiągnięciu celów. Jednak trzeba je wdrożyć  w życie, aby ruszyć właściwym torem ku spełnieniu swoich marzeń. Kiedy pracujesz nad celem bez planu, Twoje wysiłki będą bardziej chaotyczne. Jeśli wytyczysz sobie konkretne cele krótko i długoterminowe i nadasz im priorytet, to wtedy zaczniesz efektywnie działać.  Bez skupienia się na planie, jest bardziej prawdopodobne, że wykonasz zadania niedbale. 

Bądź wystarczająco zaangażowany.

Podejmij nawet najmniejsze działanie, które zagwarantuje Ci postęp. W ten sposób nie zawrócisz z wytyczonej drogi. Jeśli Twoim celem jest podróż, zarezerwuj bilet. Chcesz kupić dom, zacznij odkładać pieniądze już teraz. Jeśli chcesz zmienić studia, poszukaj kierunków i uczelni odpowiadających Twoim zainteresowaniom. 

JAK SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA?

Ustaw termin.

Terminy mają magiczne moce. Gdy zostaną ustalone, przestaniesz zwlekać i zaczniesz działać. Nawet jeśli masz plan, możesz spędzić mnóstwo czasu na zastanawianiu się nad tym, czy jest on odpowiedni. Potem się obudzisz, spojrzysz w kalendarz i miną miesiące, a Ty ledwie się poruszyłeś o cal w kierunku swojego celu.

Jak już ustalisz termin, powiedz zaufanej osobie o swoim celu. Niech to będzie bliska osoba, która w razie zwlekania zmotywuje Cię do działania, „kopnie Cię w tyłek” i sprawi, że poczujesz się odpowiedzialny i nie będziesz chciał zawieść. 

Realizuj marzenia krok po kroku i nie zapomnij cieszyć się z małych sukcesów.

Realizując plan celebruj każde małe zwycięstwo, nie skupiaj się od razu tylko na finalnym celu. Doceniaj małe sukcesy, które przybliżają Ciebie do zrealizowania marzenia. Jeśli marzysz o otworzeniu własnej firmy i właśnie stworzyłeś biznesplan lub ukończyłeś odpowiedni kurs – to już jest powód do radości i celebrowania sukcesu. 

Twoje marzenia nie muszą pozostać tylko marzeniami. Skorzystaj z tych zaleceń, aby spełnić je i nigdy się nie poddawaj, dopóki nie osiągniesz celu!

 

Jak zaoszczędzić pieniądze? Proste sposoby!

do Góry