fbpx

3 najpiękniejsze plaże Majorki, które musisz zobaczyć według @diaryofdays

Wszystko zaczęło się pewnego dnia, kiedy zobaczyłam Cala Des Moro na jednym ze zdjęć  na Instagramie. Natychmiast zapisałam je do folderu “travel”, a podczas wyboru miejsca na naszą kolejną podróż wybór padł na hiszpańską wyspę ze złotymi plażami i turkusową wodą – Majorkę.

1. CALO DES MORO

Ta plaża nie bez powodów zasługuje na 1 miejsce na liście. To zdecydowanie jedno z najpiękniejszych miejsc, które dotychczas widziałam: otoczone lasem i skałami plaża z turkusową wodą przyciąga ludzi z całego świata. Na plaży sprzedaje się świeże owoce, wokół tańczą ludzie przy puszczonej muzyce- jej klimat jest po prostu niesamowity. By dotrzeć do tego “raju na Ziemi”, trzeba przygotować się na długi spacer (około 30 minut) po niezbyt bezpiecznej drodze. Uwierzcie mi, to wszystko warte jest tego wyjątkowego widoku.

 

2. CALA S’ALMUNIA

Cala S’Almunia to zatoka, która podzielona jest na dwie główne części, z których możemy znaleźć wygodne zejścia do wody. Polecam odwiedzić to miejsce w drugiej połowie dnia, kiedy słonce pięknie odbija się w tafli wody, a kolory jej i skał naokoło nabierają niesamowitego odcienia.

 


3. CALA DEIA

To uwielbiana przez hipisów w całej Hiszpanii plaża. To obowiązkowy punkt #mustvisit dla wszystkich, którzy zwiedzają Majorkę samochodem (nie łatwo tu dotrzeć innymi środkami transportu). Tuż przy plaży mieszczą się dwie restauracje (polecam rezerwować tu stolik wcześniej, bo oba miejsca cieszą się dużą popularnością i słyną z najpyszniejszych owoców morza na wyspie).

 

Tekst/zdjęcia: @diaryofdays

do Góry