fbpx

Nie musisz być doskonały, możesz być dobry

Życie jest stresujące. Ciągle pracujemy, biegniemy od punktu A do Z, wstajemy – idziemy spać, a do tego jeszcze dochodzi presja, że w tym wszystkim musimy być perfekcyjne i w pracy, i w życiu prywatnym. Reklamy w telewizji, czy dziewczyny z social mediów są zawsze idealne i my ciągle dążymy do tego, żeby być choć trochę podobne do nich. Wierzymy, że jeśli osiągniemy określony wygląd lub styl życia, będziemy w jakiś sposób bardziej szczęśliwi,akceptowani przez przyjaciół i kochani przez innych.

Doskonałość nie ma znaczenia! Nie musisz nosić takich samych dzinsów jak idealna dziewczyna z Instagrama, robić tego samego, co robi Twoja piękna sąsiadka czy odnaleźć miłość swojego życia koniecznie w młodym wieku. I wszystko jest w porządku. Czasami dobrze jest po prostu być dobrym człowiekiem.

 

1.Stres i lęk

Niespełnienia swoich oczekiwań związanych z byciem doskonałym rodzi stres i lęk. Zrozum, że nie musisz być jak ktoś inny! Jesteś wyjątkowy! Każdy ma inne doświadczenia i inne talenty. Nie bój się być sobą. Najważniejsze to być dobrym, pozytywnym i fajnym człowiekiem. I to jest prawda. 

2. Akceptacja Twojej niedoskonałości

Weź głęboki oddech, zrelaksuj się i zacznij koncentrować się na tym, co jest dobre w Twoim życiu. To nic złego być niedoskonałym. Presja i wyidealizowany sposób życia sprawiają, że nieustannie o tym myślimy i chcemy kopiować to, co widzimy. Nie musisz tak wyglądać i robić tego samego, co robią inni. Słuchaj siebie, akceptuj siebie i znajdź swoją drogę. 

3. Doskonałość nie sprawi, że będziesz bardziej szczęśliwy

Jeżeli nawet osiągniesz taki wygląd czy znajdziesz taką pracę, o jakiej myślisz – to nie znaczy, że będziesz bardziej szczęśliwy. Ciągle będziesz chciał więcej. W naszym życiu zawsze istnieje coś, co nie jest całkiem doskonałe. I to nie podnosi poczucia własnej wartości. 

4. Samokrytyka

Nie bądź surowy dla siebie i nie krytykuj siebie. Przestań porównywać swoje życie z innymi. Lepiej codziennie rano pomyśl, co w Twoim życiu sprawia, że ​​jesteś teraz szczęśliwy.

Nie rezygnuj ze swojej walki, aby być najlepszą wersją samego siebie, ale zrezygnuj z idei, że powinieneś być doskonały. Bądź realistą w wyznaczonych sobie celach. Pamiętaj, nikt nie jest doskonały. To sprawia, że ​​jesteś wyjątkowy od reszty świata.

do Góry