fbpx
Jak zmienić swoje życie na lepsze? Zacznij od pisania e-maili

Jak zmienić swoje życie na lepsze? Zacznij od pisania e-maili

Pamiętaj o tym, jeżeli chcesz uczynić swoje życie bardziej pozytywnym i czuć się radosnym, nie musisz wprowadzać wielkich zmian. Zacznij od pisania e-maili. Gwarantujemy, że poczujesz się lepiej i co więcej zaczniesz osiągać większe sukcesy w karierze i poprawisz/zgłębisz przyjaźń. 

Jak zmienić swoje życie na lepsze? Oto 4 rodzaje e-maili do różnych osób, które odgrywają ważną rolę w Twoim życiu:

1 e-mail:

Każdego ranka, zanim rozpoczniesz dzień pracy, wyślij znajomemu, członkowi rodziny lub współpracownikowi e-mail z podziękowaniem za coś. 

Może to brzmieć zabawnie, ale tak naprawdę to doskonała rada, jak poprawić swoje życie. Dlaczego? Bo po pierwsze – tak zbudujesz naprawdę fajną relację z ludźmi wokół siebie, a po drugie – jest mnóstwo badań, które pokazują, że z biegiem czasu ten jeden e-mail dziennie może cię uszczęśliwić.

2 e-mail:

Pod koniec tygodnia wyślij e-mail ​​do swojego szefa i podsumuj, co osiągnąłeś. To jest bardzo ważne, bo szef nie pytając będzie wiedzieć, jak zarządzasz swoim czasem oraz co danego tygodnia osiągnąłeś. I to jest klucz do sukcesu w każdej organizacji. Pamiętaj, że nie powinieneś zakładać, że szef cały swój czas poświęca na myślenie o Tobie i martwienie się o Ciebie oraz Twoją karierę. Bo tak nie jest. Wszystko jest w Twoim rękach. Działaj!

Jak zmienić swoje życie na lepsze?

3 e-mail: 

Raz w tygodniu napisz do swojego mentora.

On nie musi być związany z Twoją pracą. To osoba, którą  podziwiasz, od czego możesz się uczyć.

Wykonano dużo badań, z których wynika, że mentorzy mają duży wpływ na nasz sukces. Pomogą nam – kiedy mamy gorszy tydzień lub nie jesteśmy pewni czy idziemy dobra drogą. To oni inspirują, doradzają, krytykują i mają nieskończoną wiarę w umiejętności swojego  podopiecznego.

Jeżeli jeszcze nie masz swojego mentora, czas najwyższy go znaleźć! 

4 e-mail:

Wyślij e-mail do dobrego przyjaciela i umów się na spotkanie.

Badania pokazują, że ludzie, którzy mają i utrzymują dobry kontakt z przyjaciółmi są bardziej szczęśliwi i żyją dłużej. Tylko pamiętaj, że cała przyjaźń nie może być opierana tylko na email’ach. Musicie spotkać się. Zjedzcie razem lunch, idźcie do kina/teatru, na spacer, pojedźcie w podróż – to da Ci większą satysfakcję z czasu spędzonego razem, bo doświadczycie prawdziwych emocji, uśmiechu, radości czy smutku. Co więcej, będziecie mogli porozmawiać o swoich sukcesach i troskach – to pomoże utrzymać bliską więź.

do Góry