fbpx
magazine24 psychologia jak zaakceptować siebie

Jak zaakceptować siebie? 4 sposoby!

Jak zaakceptować siebie? Zaakceptowanie swojej prawdziwej tożsamości nie jest łatwe. Społeczeństwo wywiera na nas presję i przedstawia konkretny model życia czy osoby, jaką mamy być. Boimy się wyróżniać, dążymy do tego modelu, zapominając o sobie. I przy tym wszystkim, gdzieś się gubimy. Przestajemy wiedzieć, kim tak naprawdę jesteśmy. Czy pamiętasz, kiedy byłeś tak rozczarowany sobą, myśląc: “Co jest ze mną nie tak?”. Prawda jest taka, że nie musisz być jak inni. Samoakceptacja jest fundamentem.  Jeśli naprawdę kochasz siebie, poruszasz się w życiu naprzód z łatwością, a wszystko magicznie układa się na swoim miejscu.

Oto 4 metody, jak zaakceptować siebie i być naprawdę szczęśliwym:

Przestań porównywać siebie do innych

Nie pozwól, żeby życie innych definiowało Twoje własne.

Porównywanie swoich mocnych stron i osiągnięć w życiu wydaje się być jednym ze sposobów, abyś mógł zmierzyć swój sukces. Jeśli robisz to lepiej niż inni, uważasz się za odnoszącego sukcesy. Jeśli nie, jesteś nieudaczkiem. Ta metoda jest jednak błędna. Drogą do samoakceptacji jest kochanie siebie. W tym wszystkim chodzi o Ciebie i liczy się Twój postęp w życiu, a nie inni.

Zaakceptuj swoje niedoskonałości

Gdy ludzie zamieszczają swoje “doskonałe” życie w Internecie, łatwo czuć się niezadowolonym z tego, kim jesteś. Tylko prawda jest taka, że większość ludzi kreuje swój wizerunek w social mediach, pokazując Ci to, co chcą, abyś zobaczył, zamiast tego, co naprawdę się dzieje w ich życiu. Musisz być świadomy tego. Każdy człowiek ma pewne niedoskonałości. One czynią Ciebie wyjątkowym. Zamiast zajmować się rzeczami, których nie możesz zmienić, zaakceptuj je, takimi, jakimi są.

Nigdy nie przestań rozwijać się

Aby być spełnionym, należy zrozumieć, że nigdy nie należy przestać się rozwijać jako osoba i uczyć się jak profesjonalista.

Pamiętaj, nie ma doskonałych ludzi, dlatego ucz się nieustannie.

Dbaj o siebie i swoje ciało

Właściwe odżywianie, sport, odpowiedni sen, intymność i zdrowe interakcje społeczne z mnóstwem czasu na zabawę, przygodę i relaks. Kiedy będziesz odpowiednio dbać o swoje ciało, ono odwdzięczy Ci się optymalną energią i witalnością, które budują poczucie własnej wartości. A ono i miłość do siebie idą w parze. Uczestnictwo w hobby, w których jesteś dobry, zwiększy endorfiny i sprawi, że poczujesz się najlepszą wersję siebie.

Co się zmieni jeśli zaakceptujesz siebie:

– zobaczysz nowe możliwości;

– staniesz się bardziej świadomy otaczającego Ciebie świata;

– nie będziesz już postrzegał siebie w kategoriach porażki;

– spotkasz więcej pozytywnych ludzi;

– przyciągniesz odpowiednią osobę;

– przestaniesz porównywać się z innymi;

– będziesz wdzięczny za to, co masz;

– będziesz kochać siebie każdego dnia.

Jak zaakceptować siebie?
do Góry